brąz, szkło bezbarwne, matowione, nitkowane; wys. 54 cm; sygn. na podstawie: Henri Plé;
Europa Zachodnia, Francja?, Belgia?; pocz. XX w.
Stopa kolista, z szerokim, wklęsłym profilem, na którym umieszczony rollwerkowy kartusz z napisem: „FORTUNA”; część górna wysklepiona, zdobna reliefem z motywami roślinnymi. Trzon lampy w formie figury kobiety w zwiewnych szatach, trzymającej w uniesionych ramionach róg obfitości z zamocowaną oprawką żarówki i kloszem w kształcie tulipana, z matowanego szkła, zdobionego siatką różowych nitek szklanych.