porcelana, farby naszkliwne, rama drewniana złocona, uzupełniona w świetle miniatury drewnianym zielonym profilem pasującym plakietę;
plakieta z drobnym ubytkiem malatury i porysowaniami z prawej strony;
plakieta (w świetle oprawy) 21 x 28,5 cm; w ramie: 39,8 x 64,2 cm;
sygn. na odwrocie plakiety: wyciski: krąg z napisem: L.H.A. SCHMIDT • MOABIT BERLIN • (pośrodku wycisk nieczytelny), CR: obok wycisku bladą czernią: C.W. Dummert/ Königsberg i/Pr.
plakieta: Berlin - Moabit, Porzellanmanufaktur L. H. A. Schmidt (1854-1887);
miniatura: Carl Wilhelm DUMMERT (czynny w kon. XIX w. - pocz. XX w.), pracownia Porzellanmalerei und Porzellanfotografie w Królewcu, kon. XIX w. - XIX/XX w.
Miniatura w leżącym prostokącie - na piaszczystej ziemi z kępą traw i paprociami leży bukiet rozkwitłych pąsowych, różowych i żółtych róż z gałązką kwitnącej trawy i kwiatów podobnych do frezji.
Praca malarza na porcelanie, działającego m.in. w Królewcu w Prusach. (odnotowany w Księdze Adresowej z 1888 roku).