Advanced search Advanced search
617

BERLIN - Koenigliche Porzellanmanufaktur (KPM), Zespół deserowy - serwis do kawy z reliefem Neuozier, kwiatami i motylkami

add Your note
Estimations: 584 - 719 EUR
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wymiary: dzbanek - wys. 25,3 cm;
mlecznik - wys. 10,7 cm;
cukiernica - wys. 11 cm, średn. 9,2 cm;
filiżanki - wys. 7,5 cm, średn. 7,6 cm;
spodki - wys. 3,5 cm, średn. 14,1 cm,
talerzyki - wys. 2,6 cm, średn. 20 cm;
sygn. kobaltem podszkl. berło, naszkl. czerwienią żelaza jabłko królewskie z krzyżem i litery KPM niżej, naszkl. znaki czernią: k 36, S 36, 36 W, 36 H, drobne znaki malarzy (?)
Berlin, Koenigliche Porzellanmanufaktur (KPM), XIX/XX w. - XX w.
Zespół serwisowy składa się z dzbanka z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, mlecznika, sześciu wysokich filiżanek z miseczkowymi spodkami i sześciu talerzyków deserowych. Naczynia z reliefem Neuozier, gałązkowymi uszkami i uchwytami w formie plastycznej gałązki kwiatowej, zdobione w lustrach talerzyków, na brzuścach i kołnierzach barwnymi kompozycjami kwiatów „niemieckich”, rzutami kwiatowymi (m.in. z tulipanem, bratkiem, nasturcją, groszkiem pachnącym, powojem, różą, anemonem) oraz drobnymi motylkami; krawędzie uszka i uchwyty złocone.
Auction
274 Early Art Auction
01 July 2020 CEST/Warsaw
Start price
517 EUR
Estimations
584 - 719 EUR
Hammer price
Item is not available any more
Views: 21 | Favourites: 0
Auction

Rempex

274 Early Art Auction
01 July 2020 CEST/Warsaw
Lots bidding

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Rempex
Contact
Dom Aukcyjny Rempex (Sztuka dawna)
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
+48 669 222 259
Opening hours
Monday
11:00 - 19:00
Tuesday
11:00 - 19:00
Wednesday
11:00 - 19:00
Thursday
11:00 - 19:00
Friday
11:00 - 19:00
Saturday
Closed
Sunday
Closed