chromolitografia, papier; 20,5 x 28 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat na płycie: JulFałat / Ceylon / 86
poniżej: Malował Julian Fałat, Chromolitografia, Na statku.
Praca pochodzi z teki "Album artystyczny" nakładem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków 1887 r.