konstrukcja sosnowa i brzozowa; fornir orzechowy, intarsja - kilka odmian orzecha, drewna owocowe?; wys. 75 cm, blat 59 x 59 cm.
Włochy?; pocz. XX w.
Stolik na toczonym trzonie wspartym na czwórnogu. Blat kwadratowy o ściętych narożach, dekorowany intarsją: pośrodku wiejska dziewczyna w berecie, długiej sukni i pelerynie, niosąca koszyki z żywym drobiem; wokoło obramienie z pasów geometrycznego ornamentu. Od frontu oskrzynienia - mała szufladka. Na spodzie blatu papierowa nalepka z nieczytelnymi, włoskimi? napisami.