411

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952), Bez tytułu

Estymacje: 1 155 - 1 386 EUR
olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. l. d.: R.PASIKOWSKI;
na odwrocie opis autorski: Ryszard PASIKOWSKI / olej roz:60cmx50cm. / monogram wiązany
w okręgu (antytetycznie) RP.

Studiował malarstwo i tkaninę na warszawskiej ASP w latach 1972-1977. W roku 1988 wziął udział w wystawie „Każdemu czasowi jego sztuka”(Arsenał II). W latach 1984, 1987 i 1999 otrzymał stypendium twórcze Ministra Kultury i Sztuki. Swoją twórczość dotychczas prezentował na 28 wystawach indywidualnych oraz zbiorowych, m.in. w Berlinie, Lublinie, Szwecji, Danii oraz Anglii. „Obrazy Ryszarda Pasikowskiego tylko pozornie tworzą zamknięty powierzchnią płótna, abstrakcyjny świat. Wrażenie jakie wywołują ostatnie obrazy, których intensywna kolorystyka działa silnie na nasz zmysł wzroku, sprawia, że początkowo dostrzec możemy jedynie elementy czysto sensualistyczne. To pierwsze wrażenie szybko jednak mija i nie można na nim poprzestać. Mamy bowiem do czynienia z płótnami o bardzo przemyślanej konstrukcji opartej na spontaniczności malarskiego gestu, które poprzez swoja bardzo prostą, naturalną propozycję skłaniają do emocjonalnego, zmysłowego odczuwania tej sztuki.”
(za katalogiem wystawy: Pindor Zbigniew, Ryszard Pasikowski Wzrastanie - Growing Up, Galeria Test, Warszawa.)
80. Aukcja Sztuki Współczesnej
15 października 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
924 EUR
1 155 - 1 386 EUR
Wyświetleń: 59 | Ulubione: 0

Rempex

Rempex
Dom Aukcyjny Rempex (Sztuka dawna)
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
+48 669 222 259
Poniedziałek
11:00 - 19:00
Wtorek
11:00 - 19:00
Środa
11:00 - 19:00
Czwartek
11:00 - 19:00
Piątek
11:00 - 19:00
Sobota
Zamknięte
Niedziela
Zamknięte