stal, mosiądz, drewno; dł. głowni 55 cm, dł. całk. 75,8 cm, dł. w pochwie 79 cm.
Japonia, okres Edo - XVII/XVIII w.
Głownia stalowa, ostrze w typie SHINOGIZUKURI; sygnatura HOUSYU TAKADA JYU YUKINAGA.
Oprawa - rękojeść i pochwa (SHIRASAYA) - z jasnego drewna, fazowanego. Przedmiot historyczny o wartości kolekcjonerskiej.
[Opis na podstawie opinii rzeczoznawcy - Krzysztofa Polaka].