brąz złocony, szkło trawione i szlifowane, przeźroczyste i matowe, metal; wys. z kloszem: 69 cm, szer. 23 cm,
głęb. 23 cm; Francja (?), 2 poł. XIX w.
Trzon lampy wsparty na wielobocznej podstawie z ryzalitowymi nóżkami, o profilowanych krawędziach dekorowanych ornamentem z przewiązkami. Trzon w formie kanelowanego obelisku z podpięta wstęgo z lauru wsparty na stylizowanych wolutach dekorowanych akantem oraz ornamentem roślinnym. Czara na naftę ze szkła przeźroczystego szlifowana w geometryczny wzór. Palnik z napisem: TITAN oraz logiem uskrzydlonego koła, na pokrętle. Klosz wieloboczny, zmatowiony i trawiony
dekorowany giloszem z motywem kwiatowy.