srebro próby 12 częściowo złocone cechowane (Nast, 12,
w Warszawie i znak warsztatowy w owalach); dl. 40 cm, szer. czerpaka 10,5 cm; waga 238 g.
Warszawa, lata 30. XIX w.
Gładka, z czerpakiem owalnym, ustawionym poprzecznie, wewnątrz złoconym, o lekko rozchylonej krawędzi i spłaszczonym dnie, z trzonkiem lekko wygiętym, zakończonym lancetowato, z grawerowanym monogramem MW