porcelana, farby naszkliwne (dekoracja drukiem barwnym i odręczna - z użyciem przepróchy), złocenia, drobne ubytki dekoracji plastycznej, obluzowany uchwyt pokrywy; wys. całkowita ok. 101 cm; sygn. od spodu podstawy i stopy wazy kobaltem podszkl.
druk: pod koroną zamkniętą S przekreślone poprzecznie w połowie litery oraz podwójnie ukośnie Niemcy, Sitzendorf (Turyngia), Sitzendorfer Porzellanmanufaktur Alfred Voigt AG, XX w.
Amfora neobarokowa o krótkiej szyjce z ażurem, szpulowej kolistej stopie i zwężającym się ku dołowi, konicznym brzuścu, z rocaillowymi liściastymi uchwytami, dwudzielnymi przy górnej nasadzie; z dwu stron brzuśca po dwie barwne miniatury
w reliefowych kartuszach: 1) muzykująca para w scenerii parkowej, 2) barwna kompozycja kwiatowa z różami, prymulami i niezapominajkami; w mniejszych kartuszach u dołu - kompozycje kwiatowe. Wysoka pokrywa z ażurem w dolnej części
zwieńczona uchwytem - stożkową „szyszką” - bukietem plastycznych kwiatków. Kolista podstawa na czterech wolutowych nóżkach; dekorację pokrywy, brzuśca, stopy i podstawy uzupełnia barwna dekoracja kwiatowa, plastyczne kompozycje
drobnych kwiatów oraz złocenia.