porcelana, farby podszkliwne, wys. 55,5 cm, podstawa 26 x 17,3 cm; sygn. od spodu, na nie
szkliwionej powierzchni druk zielenią chromu: w krąg z napisem: · HAND PAINTED · MADE
IN CZECHOSLOVAKIA wpisany trójkąt z owalem z literą D, otoczonym napisem: ROYAL
DUX BOHEMIA; wypukły różowy trójkąt z owalem z literą D, opisanym: ROYAL DUX
BOHEMIA, wyciski D 53, 31, naszkl. odręcznie zielenią : 52 V. ; z boku podstawy ryte
(słabo): Konigova…(?).
Czechy, Dux (Duchcov), Duxer Porzellanmanufaktur AG (zał. 1853), od 1992 - Royal Dux Bohemia, model Elly Strobach-Konigovej, 4 ćw. XX w.
Na niskiej, owalnej podstawie młoda bosa kobieta o półdługich falistych włosach, w szerokiej wirującej u dołu spódnicy i szmaragdowej bluzce; odchylona do tyłu, wykonuje taneczne pas, wyrzucając do przodu prawą nogę.
Dynamiczna kompozycja pracującej dla wytwórni czeskiej rzeźbiarki Elly Strobach-Konigovej.