marmur; 55 x 40 x 30 cm; Włochy, XIX w.
sygn. z boku: Chiurazzi / Napoli;
Por.: Rzeźby w zbiorach: Narodowym Muzeum Archeologicznym w Atenach (Antinousa Patras), Muzeum Watykańskie, Pallazo Altemps Rzym, Villa Adriana w Tivoli.