drewno złocone; snycerka; wys. 61 cm, szer. 36,5 cm, głęb. 15 cm.
Europa Środkowa, Niemcy? 1 poł. XX w.
Trzony i ramiona z ukośnie skręconych pukli; środek korpusów, dół i talerzyki na zakończeniach ramion - z motywem plastycznych liści akantu. W zwieńczeniu pęk lancetowatych liści i spiralny płomień.