porcelana, kobalt podszkliwny; wys. 4,6 i 3,6 cm; średn. 24,6 i 25,2 cm; sygn. kobaltem podszkl. (oba) fala i cyfra 95. lub 77. obok; zielenią chromu druk: korona zamknięta w kręgu z napisem: · ROYAL · COPENHAGEN oraz odręcznie: 1/ 165. lub 1/175.; wyciski: 165 , H lub 175 J U
Dania, Kopenhaga, Królewska Manufaktura Porcelany (Royal Kopenhagen), XX w.
Talerze głęboki i płytki (serwisowe) z drobną kanelurą wokół kołnierzy i luster (częściowo). Dekoracja błękitem kobaltu w typie dalekowschodnim, z symetrycznymi stylizowanymi motywami „suchych” gałązek i kwiatów w 4 segmentach wokół kołnierz i kwiatkiem w kręgu luster.
Wprowadzony w Miśni ok. 1740 roku „Strohblumenmuster” powtarzało wiele wytwórni europejskich.