Kanapa w stylu biedermeier

Kanapa w stylu biedermeier
cena wywoławcza
~375 EUR
~422 - 563 EUR

o prostych kształtach; fornir: orzech, intarsja;
113 x 188,5 x 70,5 cm; Europa Środkowa, l. 30. XIX w.
Kanapa z prostokątnym oparciem i siedzeniem oraz prostymi bokami zwieńczonymi falistymi poręczami i wspornikami, tapicerowana, na graniastych nogach. Całość fornirowana, ujęta na obrzeżach jasną żyłką,
a na ramiaku oparcia kiściami wyschniętych liści akantu. Prosta kanapa w stylu biedermeier, elegancka, masywna, o formie podkreślonej intarsjowaną żyłką, jak to zwykle bywało w przypadku mebli w tym stylu.