Komplet mebli w stylu klasycystycznym

cena wywoławcza
~2 112 EUR
~2 816 - 3 286 EUR

złożony z tapicerowanych siedzisk: kanapy, pary foteli i pary krzeseł oraz stolika pomocniczego o prostych i profilowanych elementach szkieletów, rzeźbionych, malowanych na złoto;
kanapa 111 x 132 x 66 cm,
stół 74 x 78,5 x 53 cm;
para foteli 106,5 x 71 x 61,5 cm;
krzesła 102,5 x 45 x 59,5 cm;
Polska (?), 1 ćw. XX w.
Komplet mebli złożony z tapicerowanej kanapy, pary foteli i pary krzeseł oraz stolika z marmurowym blatem o prostych i profilowanych elementach szkieletów, rzeźbionych w cekiny, festony, woluty, wstęgi,
malowanych na złoto. Oparcia proste, lekko odchylone do tylu, zwieńczone karbowanymi wstęgami; boki pełne, przy oparciu łukowato schodzące ku poręczom, w partii wspornika faliste; siedzenia trapezoidalne;
nogi kanelowane, zbieżne ku dołowi. Blat stolika zbliżony do prostokąta w narożach boków łukowato schodzący do prostego narożnika, z marmurową płytą ujętą szeroką ramą blatu, wsparty na czterech
kanelowanych, zbieżnych nogach, połączonych na krótkich bokach łukowatymi łączynami spiętymi między sobą prostą listwą z kokardą pośrodku.
Komplet mebli o klasycyzujących formach, inspirowanych stylem króla Ludwika XVI, ponownie modnym szczególnie w 1 ćw. XX wieku i przez to wytwarzanym przez liczne zakłady stolarskie w kraju. Meble do konserwacji.