z wysokim oparciem, głęboki, komfortowy; palisander;
100,2 x 70,5 x 73 cm; Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
Fotel o falistych, profilowanych elementach szkieletu, z wysokim, zaokrąglonym oparciem ujmującym siedzącego, które przechodzi w boki zakończone u góry faliście, Fotel tapicerowany z głębokim siedzeniem, wsparty na czterech
esowatych nóżkach, przednich zakończonych rolkami. Komfortowy fotel w stylu z połowy XIX wieku, o typowym dla tego czasu fasonie, przeznaczony do odpoczynku w czasie dnia, po konserwacji.