miękko wyścielany i pikowany, z odchylanym wezgłowiem; mahoń; 103 x 170 x 67 cm; Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
Szezlong o falistych liniach szkieletu, tapicerowany, pikowany na opuszczanym wezgłowiu wywiniętym do tyłu i boku z wysoką falą, z wąskim leżyskiem, wsparty na esowatych nogach zakończonych rolkami.
Dekoracyjny szezlong w stylu Ludwika Filipa, po konserwacji.