Tłok pieczętny z herbem Jelita hrabiów Zamoyskich

cena wywoławcza
3 800 PLN
18 000 PLN
4 500 - 5 500 PLN

brąz złocony i patynowany; średnica pola 1,3 cm; wys. z trzonkiem 12 cm, wys. ze statywem 14,5 cm.
Francja, 2 poł. XIX w.
Na kolistym polu pieczętnym - tarcza z herbem Jelita pod hrabiowską koroną. Trzon w formie stojącej, złoconej figurki antycznej bogini o misternie upiętych włosach, w fałdzistej szacie zsuwającej się z ramion, trzymającej oburącz lampkę
oliwną. Tłok ze statywem z brązu patynowanego, w formie toczonego, szpulowego cokoliku.