Artur GROTTGER (1837-1867), Przysięga, 1867

cena wywoławcza
20 000 PLN
23 000 - 30 000 PLN

ołówek, papier jasnobrązowy; 39,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AG (monogram wiązany) / w Paryżu 1867-;
stan zachowania: drobne uszkodzenia papieru na krawędziach.
Postać starszego mężczyzny przywodzi skojarzenia ze znanymi portretami Wincentego Pola (1807-1872), druga postać niezidentyfikowana.