olej na desce, 2 szpongi na sztorcach; 44,5 x 32 x 4,3 cm.
Rosja, k. XIX w.
Wizerunek werystyczny zakonnika z długą, siwą brodą, w czarnej chuście na głowie, wokół której widoczne promienie. Lekko zwrócony w lewo, w rękach trzyma otwartą Księgę z łacińskim napisem na obu stronach: „Ausculta Procepta / O Fili Magilbi”.