Skarbczyk podróżny + kłódka i 2 klucze

cena wywoławcza
~938 EUR
~1 056 - 1 408 EUR

żelazo kute, skóra (wtórnie przydana); wys. 18 cm, z antabką 24,8 cm, szer. 35,5 cm, głęb. 23,5 cm.
Francja, ok. poł. XIX w.
Skrzynka prostopadłościenna, z drzwiczkami od frontu, zamykanymi kluczem i dodatkowo kłódką z małym kluczykiem; kluczyna dostępna po opuszczeniu ruchomego skobelka. Na wierzchu łukowata antaba z ozdobną przewiązką. Krawędzie opasane kątownikiem wzmocnionym guzami.
Wg oferenta - skrzynkę wykonał Auguste-Nicolas Bauche.
Obiekt po konserwacji.