Sygnet z herbem Sas

Sygnet z herbem Sas
cena wywoławcza
~446 EUR
~610 - 680 EUR

złoto pr. 3, akwamaryn; oczko 1,1 x 0,9 cm;
wys. z kamieniem 2,3 cm.
Polska, Kraków, lata 20.-30. XX w.
Kamień przeźroczysty, jasnoniebieski, prostokątny, o wyoblonych narożach, z rżniętym herbem Sas, z 5 piórami strusimi w klejnocie. Na złotej szynie po wewnętrznej stronie krakowska cecha probiercza oraz imiennik złotnika „SG”.