srebro złocone; pole 2,5 x 2,5 cm, wys. 3,5 cm.
Polska, XIX/XX w.
Pole - „oczko” pierścienia - kwadratowe, o ściętych narożach; pośrodku owalny kartusz z herbem (odmiana Kościeszy). Wokoło ornament z motywem 6-płatkowych kwiatków. Szyna szeroka, wypukła, fasetowana, ujęta pasami perełek; po obu stronach oczka - motyw kwiatu i winnego grona. Na spodzie „12”(?), z wierzchu nieczytelna cecha.