Leonard PĘKALSKI (1896 GRÓJEC-1944 WARSZAWA), Portret Wandy P. w czarnej sukni, 1935

cena wywoławcza
500 PLN

akwarela, karton naklejony na tekturę; 31 x 23 cm;
sygn. p. d.: L. Pękalski 35 (sygnatura trudno czytelna);
na odwrocie, na tekturze pieczątka: pracownia Ram Fr. Maszewskiego Warszawa, Nowy Świat 61; odręczny napis: Własność JWP Wandy P... ul. Szustra 38; XXIV; 7 akw.
W katalogu wystawy monograficznej artysty Leonard Pękalski 1896-1944. Wystawa pośmiertna, Warszawa 1969, poz. 330.