9

Edward RACZYŃSKI (1786-1845), Z teki: Kościoły - ze wspomnień Wielkopolski - 14 szt.

wydanych przez Edwarda hrabię Raczyńskiego wyjęte. Poznań 1857

Gniezno - Kościół katedralny, 1829
staloryt, karton; 27 x 36 cm na arkuszu 54 x 39 cm;
sygn. pod płytą "J. A. G. Frenzel Sc: Dresd. 1829".
Tabl. 16. Po konserwacji.

Drzwi spiżowe w kościele katedralnym w Gnieźnie
staloryt, karton; 32 x 22 cm na arkuszu 54 x 39 cm.
Tabl. 17. Po konserwacji.

Gostyń - Kościół XX. Filipinów w Gostyniu
staloryt, karton; 37 x 26,5 cm na arkuszu 54 x 39 cm;
rysowany przez Konstancję hr. Potocką, Georg Döbler (sztych.).
Tabl. 7. Po konserwacji.

Gostyń - Widok wewnętrzny Kościoła Księży Filipinów
staloryt, karton; 36 x 24,5 cm, na arkuszu 54 x 39 cm.
Tabl. 8. Po konserwacji.

Grodzisk Wielkopolski - Kościół
staloryt, karton; 16 x 20 cm, na arkuszu 54 x 39 cm;
rysowany przez Konstancję hr. Raczyńską , Georg Döbler (sztych.).
Tabl. 1. Po konserwacji.

Kalisz - Kaplica w Dobrzycy
staloryt, karton; 19 x 25 cm, na arkuszu 54 x 39 cm;
sygn. pod płytą p. d. "Grave par Ch. Ransonnette Fils".
Tabl. 12. Po konserwacji

Konin - Kościół
sygn. pod płytą : "Sachetti p., "Döbler sc.";
rysowany przez Konstancję hr. Potocką.
Tabl. 15. Po konserwacji.

Pampów - Kościół
staloryt, karton; 37 x 26 cm, na arkuszu 54 x 39 cm;
rysowany przez Konstancję hr. Potocką (rys.), Georg Döbler (sztych.).
Tabl. 9. Po konserwacji.

Poznań - Kościół Pojezuicki
staloryt, karton; 36,5 x 26 cm na arkuszu 54 x 39 cm;
sygn. pod płytą: "Nach der Natur gezeichnet von L. Delkeskamp zu Rogalin", p. d. "Gestochen von G. Döbler in Prag".
Tabl. 11. Po konserwacji.

Poznań - Kościół katedralny
sygn. pod płytą:"Nach Delkeskamp gestochen von G. Döbler in Prag";
rysowany przez Konstancję hr. Potocką
Tabl. 10. Po konserwacji.

Rogalin - Kościół
staloryt, karton; 26,5 x 37 cm, na arkuszu 54 x 39 cm;
sygn. pod płytą p. d. "Lemaitre S.";
Tabl. 2. Po konserwacji.

Rogalin - Widok wewnętrzny Kaplicy Grobowej
staloryt, karton 21,5 x 26 cm, na arkuszu 54 x 39 cm;
sygn. pod płytą p .d. "gest. v. G. Döbler zu Neuhaus in Böhmen";
rysowany przez Henryka hr. Zabiełłę.
Tabl. 3. Po konserwacji.

Radolin - Kaplica w kościele
staloryt, karton; 25 x 20,5 cm na arkuszu 54 x 39 cm;
rysowany przez Józefę hr. Radolińską.
Tabl. 13. Po konserwacji.

Trzemeszno - Kościół
staloryt, karton; 20,5 x 25,5 cm, na arkuszu 54 x 39 cm;
sygn. pod płytą p.d. "Jean Passini sculp." .
Tabl. 18. Po konserwacji.
Aukcja wyprzedażowa
22 stycznia 2019 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
117 EUR
Wyświetleń: 80 | Ulubione: 1

Rempex

Aukcja wyprzedażowa
22 stycznia 2019 CET/Warsaw

Rempex
Dom Aukcyjny Rempex (Sztuka dawna)
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
+48 669 222 259
Poniedziałek
11:00 - 19:00
Wtorek
11:00 - 19:00
Środa
11:00 - 19:00
Czwartek
11:00 - 19:00
Piątek
11:00 - 19:00
Sobota
Zamknięte
Niedziela
Zamknięte