Warszawa 1850, zbiór rycin na stali z najcelniejszych obrazów tej geleryi z tekstem Konstantego Pathie.
27 x 23 cm, oprawa półskórek, tomy I/II w jednym woluminie, zawiera zbiór stalorytów wraz z opisami na podstawie obrazów z Galerii w Dreźnie.
Stan zachowania: grzbiet poważnie poprzecierany, rogi oprawy zniszczone, zaplamienia niektórych stalorytów, stron tekstowych oraz bibułek ochronnych, poza tym stan dobry.