8

Paweł TKACZYK (ur. 1979), Bez tytuły, 2018

Estymacje: 463 - 926 EUR
akryl, płótno; średn. 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: P. TKACZYK / 2018.

Artysta multimedialny. Mieszka i pracuje w Warszawie. Maluje od 2008 roku. Ma na swoim koncie kilkaset obrazów w różnych technikach i tematyce, malarstwo figuratywne i abstrak -cyjne, ponad dwadzieścia wystaw, kilka murali. Obrazy Tkaczyka znajdują się w prywatnych kolekcjach polskich i zagranicznych. Inna działalność´ artystyczna, w której się realizuje to fotografia i muzyka.
Wybrane wystawy indywidualne: 2018 - Malarstwo, Vitkac, Warszawa; 2017 - Malarstwo, Na Lato, Warszawa; 2017 - Fotografia, SNL Galeria, Warszawa; 2015 - Malarstwo, Galeria Kuratorium, Warszawa; 2014 - Fotografia, "WAR/SAW" - gwl*, Warszawa; 2012 - Malarstwo, „Atomowa wolność”, SKWER, Warszawa; 2010 - Malarstwo, Galeria Schody, Warszawa; 2010 - Malarstwo, ArtTu Galeria Sztuk Pięknych, Warszawa; 2009 - Malarstwo, „Sublimacje”, Hotel Europejski, Warszawa; 2008 - Malowanie muralu z Wilhelmem Sasnalem, OFF Festival, Mysłowice.
Wybrane wystawy zbiorowe: 2018 - Malarstwo, Canvas Culture, HIDEOUT, Warszawa; 2016 - Fotografia, SORT BLAEK Gallery, Copenhagen, Denmark; 2016 - Projekt „Polarity” z Tobias Birk Nielsen, Copenhagen Fashion Week AW16, Denmark 2015 - Wystawa zbiorowa - Fotografia, Festival Warsaw Photo Days; 2015 - Fotografia, 5. Opolski Festiwal Fotografii; 2015 - Fotografia, Fotofestiwal, Łódz; 2015 - Fotografia, Foto Art Festiwal, Bielsko Biała; 2014 - Malarstwo, Galeria Kuratorium, Warszawa; 2013 - Malarstwo, Galeria Kuratorium, Warszawa; 2013 - Malarstwo Wawa Design Festiwal, SOHO FACTORY, Warszawa; 2012 - Malarstwo, Warsaw Gallery Weekend, SOHO FACTORY, Warszawa; 2011 - Malarstwo, targi, „Bez tytułu”, Rempex, Warszawa.
„Co zatem odkrył Tkaczyk malując swoje płótna? I co odnalazł widz, któremu chyba dopisało mniej szczęścia, niż artyście w odnajdywaniu genialnych odkry? Okazuje się, że sam twórca próbuje wydobyć z siebie to, co siedzi w nim bardzo głęboko, a prezentowane prace są jego własną filozofią malowania, swoistym traktatem malarza o malowaniu. Twórczość artysty to po prostu gigantyczne, malarskie selfie, jak i artystyczny, zresztą bardzo udany eksperyment. Tymczasem widz oczywiście błądzi i kopie bardzo głęboko - jak zwykle d szukuje się drugiego, trzeciego, a nawet czwartego dna. Proste rozwiązania mu nie wystarczają, nawet wtedy, kiedy ma je przed oczami. Być może jest to wina zwężonych źrenic, poddanych narkotycznemu wręcz pragnieniu dotarcia do miąższu rzeczywistości, do których już od dawna nie dochodzi światło.”
Zuzanna Sokalska
6 Aukcja Teraz Nowoczesne
20 listopada 2018 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
347 EUR
463 - 926 EUR
Wyświetleń: 33 | Ulubione: 0

Rempex

6 Aukcja Teraz Nowoczesne
20 listopada 2018 CET/Warsaw

Rempex
Dom Aukcyjny Rempex (Sztuka dawna)
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
+48 669 222 259
Poniedziałek
11:00 - 19:00
Wtorek
11:00 - 19:00
Środa
11:00 - 19:00
Czwartek
11:00 - 19:00
Piątek
11:00 - 19:00
Sobota
Zamknięte
Niedziela
Zamknięte