Jan MATEJKO (1838-1893), Stańczyk

cena wywoławcza
~581 EUR
~767 EUR
~744 - 976 EUR

litografia, papier; 33 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie u dołu: JM rp. 1881.
Praca wykonana przez Matejkę specjalnie do teki wydanej przez Koło Artystyczno-Literackie w Krakowie w 1881 roku, którego celem było zebranie środków finansowych na rzecz odbudowy chorwackiej stolicy - Zagrzebia,
dotkniętej trzęsieniem ziemi rok wcześniej. Litografia wykonana w1881 r. w Zakładzie Litografii Artystycznej Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie.