Wojsko Polskie Kościuszki w 1794

cena wywoławcza
~418 EUR
~465 - 604 EUR

16 tablic obejmujących 105 figur z natury rysowanych przez Michała Stachowicza,
malarza krakowskiego, który żył za czasów Kościuszki.
Podług materyałów zebranych przez Władysława Bartynowskiego kopiował K. Wawrosz. Z dodaniem 6 tablic rysowanych podług źródeł współczesnych przez Walerego Eljasza. Ogółem 22 tablice z dokładnemi objaśnieniami. Poznań 1894. 26 x 20 cm; oprawa wydawnicza płócienna;
Zawiera m.in. historię wojska polskiego od najdawniejszych czasów do upadku Powstania Kościuszki oraz wykaz imienny wojskowych z roku 1794;
Stan zachowania: przetarcia i naderwania oprawy, poluźniony blok, zaplamienia bibułek ochronnych, poza tym stan bardzo dobry.