Jan BUKOWSKI (1873-1943), Prace graficzne

cena wywoławcza
~465 EUR
~651 - 837 EUR

Zebrał i opracował Przecław Smolik, Nakładem
Towarzystwa Bibljofilów w Łodzi, 1930 r.
32 x 24 cm, oprawa pełna skóra, późniejsza, tłoczona i złocona. Zawiera: 34 grafiki, w formie wklejek na kartonach, w tym 23 barwne litografie oraz barwne drzeworyty i linoryty oraz Bogurodzica w niezwykle ozdobnej, całostronicowej litografii barwnej na rozkładanej
karcie, kalendarz na 1913 rok na 4 kartach z podziałem na kwartały, każda w całostronicowej barwnej litografii, 4 całostronicowe, barwne litografie z elementami ludowymi, łącznie 41 grafik barwnych, w większości sygnowanych na płycie. Ponadto 107 rycin w tekście
m.in. okładki, exlibrisy, inicjały, ozdoby drukarskie przedstawiających dorobek graficzny artysty oraz spis chronologiczny prac graficznych od 1887 do 1929 roku.
Stan zachowania: niewielkie zaplamienia, poza tym stan idealny.