8

Marek DZIENKIEWICZ (ur. 1951), Wirujące rozbłyski, 2017

akryl, płótno; 92 x 68 cm;
sygn., dat. i opisany na odwricie: Marek / Dzienkiewicz / „Wirujące rozbłyski” / 2017 r / akryl na płótnie / 92/68 cm.

Marek Dzienkiewicz jest artystą zajmującym się malarstwem i tkaniną, wypowiadającym się językiem abstrakcji geometrycznej. W jego praktyce twórczej zawsze obecny był eksperyment oraz próby stosowania różnych materii. Jego malarstwo zrazu cechowały rytmiczne podziały płaszczyzn. Później artysta zainteresował się obiektami o polimorficznej budowie strukturalnej, niekiedy zbliżonymi do reliefu, a nawet rzeźby. W swych pracach używał takich materiałów jak: korek, klepki drewniane, tektura, papierowe rurki i szpule. Tworzył też tkaniny przestrzenne z pasów parcianych. Obecnie maluje obrazy, w których dominują przenikające się zgeometryzowane formy: elipsoidalne, spiralne i koliste. Marek Dzienkiewicz urodził się w 1951 roku w Warszawie. Studiował na Wydziale Malarstwa u Tadeusza Dominika, u którego zrealizował dyplom z wyróżnieniem w 1974 roku, zaś z tkaniny u Zbigniewa Gostomskiego. Obecnie pracuje na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną ASP. Profesor zwyczajny.
favorite Aukcja charytatywna
19 maja 2018 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
234 EUR
608 EUR
Cena końcowa bez opłaty aukcyjnej
515 EUR
260%
Wyświetleń: 75 | Ulubione: 0

Rempex

Aukcja charytatywna
19 maja 2018 CEST/Warsaw

Rempex
Dom Aukcyjny Rempex (Sztuka dawna)
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
+48 669 222 259
Poniedziałek
11:00 - 19:00
Wtorek
11:00 - 19:00
Środa
11:00 - 19:00
Czwartek
11:00 - 19:00
Piątek
11:00 - 19:00
Sobota
Zamknięte
Niedziela
Zamknięte