litografia, papier; 44 x 45 (wymiar kompozycji), 52 x 63 (wymiar arkusz);
sygn.. p. d.: ... (cyrylicą, ołówkiem);
Ilustracja do „Dziejów pewnego miasta” Michaiła Sałtykowa-Szczedrina.