Jana Chryzostoma z Gosławic Paska z czasów panowania Jana Kazimierza, Michała Korybuta i Jana III 1656-1688. Przejrzał i wstępem i spisem rzeczy opatrzył dr Zygmunt Węclewski.
Poznań 1926; Wielkopolska Księgarnia Nakładowa Karola Rzepeckiego; 36 x 27 cm;
oprawa wydawnicza z epoki, płótno z tłoczoną tytulaturą w owalnej bordiurze, sygnowana na tylnej okładzinie ""KSIĘGARNIA WYSYŁKOWA i WYDAWNICZA JÓZEF LICZBIŃSKI POZNAŃ", 16 całostronicowych ilustracji na oddzielnych tablicach oraz liczne ilustracje w tekście, przedstawiające sceny rodzajowe i batalistyczne, większość według miedziorytów Jana Lewickiego.
Stan zachowania: przybrudzenia oprawy, poza tym stan dobry.