1003

Album artystyczne: Zeszyt I - 1886 rok, Zeszyt II - 1887 rok

Estymacje: 425 - 566 EUR
Zjednoczone Towarzystwo Przyjaciół
Sztuk Pięknych w Krakowie; 48 x 35 cm;
oprawa twarda, półskórek, rogi w skórze, złocona tytulatura na grzbiecie, zachowana na licu oryginalna okładka w chromolitografii wg projektu i z sygnaturą Piotra Stachiewicza.
Zeszyt I zawiera: Wojcech Gerson - "Serdeczne dżwięki" - chromolitografia wykonana przez C.Aureger i Gouschla w Wiedniu, Czesław Jankowski - "U podnóża sztuki" - fotograwiura E.Trzemeski, Roman Kochanowski - "Wiosna" - fototypia sygnowana w kompozycji, Jan Matejko - "Władysław Biały" - heliograwiura C.K. Geograficznego Instytutu w Wiedniu, Stanisław Wolski - "W czasie wojny" - fototypia sygn. w kompozycji.
Zeszyt II zawiera: Julian Fałat "Na statku" - chromolitografia, Jan Matejko "Pieśń" - drzeworyt, Kazimierz Pochwalski "J.I.Kraszewski" - heliograwiura, Michał Pociecha "Po kolędzie" - fotodruk, Piotr Stachiewicz "Nowicyuszka" - heliograwiura.
Stan zachowania: po profesjonalnej konserwacji, uzupełniony ubytek w karcie spisu treści, ślady podklejenia, niewielkie ślady zalania dwóch kart bez szkody dla ilustracji, naderwany niewielki narożnik jednej karty, poza tym stan bardzo dobry.
243 Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków
04 lipca 2017 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
283 EUR
425 - 566 EUR
Sprzedaż warunkowa
334 EUR
Cena końcowa bez opłaty aukcyjnej
283 EUR
118%
Wyświetleń: 80 | Ulubione: 0

Rempex

04 lipca 2017 CEST/Warsaw

Rempex
Dom Aukcyjny Rempex (Sztuka dawna)
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
+48 669 222 259
Poniedziałek
11:00 - 19:00
Wtorek
11:00 - 19:00
Środa
11:00 - 19:00
Czwartek
11:00 - 19:00
Piątek
11:00 - 19:00
Sobota
Zamknięte
Niedziela
Zamknięte