litografia barwna, gwasz, papier żeberkowy; 44 x 57 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LWyczół (piórkiem, tuszem);
Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Ossolineum 1994, s. 189-190, poz. 4. Autorska litografia Leona Wyczółkowskiego; w wielu miejscach - w obrębie postaci i w tle - energicznie wykonane uzupełnienia kredką litograficzną, rozrzedzonym gwaszem. Nie wykluczone,
że są one wykonane przez samego Wyczółkowskiego chcącego wzmocnić walor i ekspresję pracy graficznej.