olej, płótno; 68,5 x 55,5 cm
sygn. i dat. przy prawej krawędzi, u dołu: A. Reichan f. 1832 (ostatnia cyfra słabo czytelna);
Według oferenta portret przedstawia Karola Lidla. Wspaniały wizerunek młodego mężczyzny, wybitnego portrecisty lwowskiego.